Henryk Wnorowski w Radzie Polityki Pieniężnej


Ekonomista prof. Henryk Wnorowski z Uniwersytetu w Białymstoku będzie członkiem Rady Polityki Pieniężnej-podało Polskie Radio Białystok.
Na stanowisko powoła go w piątek (18.02) o godz. 13.30 prezydent Andrzej Duda – poinformował szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot.

Henryk Wnorowski to profesor nauk ekonomicznych, były dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku. Był m.in. prezesem Polmosu Białystok, a także Krajowej Spółki Cukrowej.

W 2019 roku przez kilka miesięcy był także posłem z listy Prawa i Sprawiedliwości. W Sejmie zastąpił Krzysztofa Jurgiela, którego wybrano do Europarlamentu.

Oprócz Henryka Wnorowskiego akt powołania do Rady Polityki Pieniężnej odbierze też profesor SGH Ireneusz Dąbrowski. Zastąpią oni Łukasza Hardta i Kamila Zubelewicza, których kadencja upływa 20 lutego.


Radę Polityki Pieniężnej tworzą: prezes NBP, którego powołuje Sejm na wniosek prezydenta i dziewięciu członków. Trzech powołuje Sejm, trzech Senat, a trzech jest mianowanych przez prezydenta.

Red. OKO

Polskie Radio Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy