Wizyta w powiecie sokólskim wicemarszałka Sejmu i wiceministra sportu

Wizyta w powiecie sokólskim wicemarszałka Sejmu i wiceministra sportu

Wizytacja inwestycji realizowanych z rządowym dofinansowaniem to główny cel odwiedzin powiatu sokólskiego przez wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego Sanktuarium Maryjne w Różanymstoku i sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jacka Osucha.

Jednym z przystanków podczas wizytacji w powiecie sokólskim był plac budowy modernizowanego boiska przy Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej. Inwestycja kosztuje ponad mln zł, a część środków pochodzi z rządowego programu Sportowa Polska.

Niewiele ponad rok temu w trakcie rozmów z przedstawicielami powiatu sokólskiego dałem zielone światło zadaniu inwestycyjnemu, obejmującemu budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej. Dziś widzimy już postęp prac – mówi wiceminister sportu i turystyki Jacek Osuch.

Dodał, że powiat sokólski otrzyma kolejne środki – 5 mln zł z przeznaczeniem na sportowe inwestycje.

Starosta sokólski Piotr Rećko przedstawił projekty, które mają być realizowane w kolejnych latach – chodzi między innymi o budowę dużego boiska wielofunkcyjnego przy Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Rolniczych w Sokółce.

Wizyta w województwie podlaskim była także okazją do odwiedzenia funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy przybliżyli wicemarszałkowi, wiceministrowi, senatorowi Mariuszowi Gromko oraz wicewojewodzie podlaskiemu Tomaszowi Madrasowi sytuację na polsko-białoruskiej granicy oraz postępy w pracach przy budowie zapory granicznej, która ma 186 km długości.

Obserwujemy realizacje zadań, które powstają z rządowym dofinansowaniem w powiecie sokólskim, dostrzegając jednocześnie to, jak wojna na Ukrainie wpływa na życie mieszkańców powiatów nadgranicznych – mówi wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Uczestnicy wizyty odwiedzili również Sanktuarium Maryjne w Różanymstoku, Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce oraz Meczet w Kruszynianach.

 

Red. OKO

Fot. Podlaski Urząd Wojewódzki

na podst.PUW

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy