Flavor of Poland. Podlasie w amerykańskim programie podróżniczo-kulinarnym


Między innymi w Białymstoku i Łomży powstanie jeden z odcinków  podróżniczo-kulinarnego programu „Flavor of Poland”. Ta polsko-amerykańska produkcja przybliży Amerykanom naszą kulturę, historię, a przede wszystkim tradycyjną polską kuchnię.

W ekscytującą podróż po Polsce widzów zabierze prowadząca cykl Aleksandra August – amerykańska aktorka polskiego pochodzenia. W każdym odcinku odwiedzi inny region. Opowie o jego historii, dziedzictwie, zabytkach, kulturze i wyjątkowości. Jednocześnie odkryje tajemnice polskiej kuchni, zarówno tej bogatej historycznie, pełnej wyjątkowych tradycji, jak i tej nowoczesnej, dzieląc się nimi z Amerykanami.

Będzie  13. odcinków

W jednym z nich widzowie zobaczą m.in. na Rynek Kościuszki, ogrody Pałacu Branickich, czy białostockie świątynie. Z Łomży mają być pokazane m.in. nadnarwiańskie bulwary, Katedra, Muzeum Północno – Mazowieckie, Starówka, jak również Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie i miejsce obrony Wizny z 1939 r. zwane „polskimi Termopilami”.

Projekt trafi do emisji PBS/APT na okres 3 lat. Rozpowszechniany będzie w ponad 340 publicznych stacjach telewizyjnych w całych Stanach Zjednoczonych. Ma do nich dostęp 300 milionów Amerykanów. Premiera pierwszych odcinków „Flavor od Poland” zaplanowana jest w USA pod koniec 2019 roku.

 

Red. Marta Śliwińska

Fot. Wschodzący Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy