Pogrzeb trojga dzieci po pożarze

TROJE DZIECI 4-LETNI ANTOŚ, 8-LETNIA WERONIKA I 10-LETNI STEFAN – DZIECI KTÓRE ZGINĘŁY W TRAGICZNYM POŻARZE Z NIEDZIELI NA PONIEDZIAŁEK ZOSTAŁO DZIŚ (3.03 2023)  POCHOWANE NA CMENTARZU W CHOROSZCZY.

W uroczystościach pogrzebowych w samo południe wzięło udział bardzo dużo poruszonych tą tragedią ludzi. Licznie przybyli na mszę. Szukali zrozumienia tej strasznej tragedii  i pocieszenia w wierze chrześcijańskiej.

-Rzadko jest, że trumny są białe, a jeszcze rzadziej, gdy jest ich aż trzy. Dzieje się tak wtedy, gdy śmierć poniosą niewinne dzieci albo męczennicy. W tym przypadku te oba warunki zostały spełnione – mówił podczas mszy pogrzebowej w kościele ksiądz proboszcz Leszek Struk.

Masz już swoje dzieci w niebie – zwrócił się do pogrążonej w żałobie mamy, która przeżyła tę tragedię.

 

Podczas kazania przytoczył wiersz ,, Od końca” księdza Jana Twardowskiego.

Po mszy kondukt żałobny z trzema białymi krzyżami na czele przeszedł na cmentarz gdzie pochowano trumny z ciałami dzieci.

Po tragicznym pożarze w Choroszczy

Przypomnijmy w nocy z niedzieli na poniedziałek na policję zadzwoniła matka dzieci i prosiła o interwencję w awanturze domowej. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zastali pożar. Z wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że najprawdopodobniej to 45-letni ojciec dzieci podpalił dom. Wszyscy którzy byli w domu- ojciec i trójka dzieci zginęli.

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy