Ponad 800 rolników z województwa podlaskiego jedzie protestować w Warszawie

Według szacunków Podlaskiej Izby Rolniczej ponad 800 podlaskich rolników weźmie udział w manifestacji tzw. Marszu Gwiaździstym. To tylko dane wyjazdu, który organizuje Podlaska Izba Rolnicza. Wielu rolników wybiera się jednak do stolicy indywidualnie, własnym transportem.

Marsz Gwiaździsty na Warszawę jest konsekwencją zmiany strategii rolniczych protestów, które do tej pory polegały na masowej blokadzie dróg, choć te nadal są planowane między innymi 1 marca. Manifestacja w Warszawie ma się rozpocząć w wtorek (27.02) o godzinie 11.00.

W związku z informacją po wystąpieniu Premiera Donalda Tuska w dniu 22 lutego 2024 r. odnośnie objęcia infrastrukturą krytyczną przejść granicznych wraz z drogami dojazdowymi i torami kolejowymi, a także dynamiczną sytuacją na granicy polsko-ukraińskiej, Krajowa Rada Izb Rolniczych na dzisiejszym posiedzeniu opowiedziała się za zmianą strategii protestacyjnej rolników i w związku z tym, Drodzy Rolnicy spotykamy się w Warszawie na proteście w dniu 27 lutego 2024 r. pod flagą Biało-Czerwoną – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronach PIR.

Red. OKO

Fot. Podlaska Izba Rolnicza

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy