Spacer po lesie lekarstwem na codzienne troski

Spacer po lesie może być świetnym lekarstwem na codzienne troski, dlatego warto czasem wybrać się na łono natury

Wędrówka po lesie łagodzi stres i depresję, oraz wzmacnia odporność. O czym jednak należy pamiętać wybierając się do lasu? Jak należy się zachować gdy spotkamy dzikie zwierzęta? Ile wilków jest w Puszczy Knyszyńskiej? Co oznaczają kolorowe literki na drzewach, i białe słupki z numerami przy leśnej ścieżce? Dlaczego niektóre choinki mają „białe czapeczki”. Jak nie zgubić się w lesie? Odpowiedzi na powyższe pytania poznaliśmy podczas wyprawy do Puszczy Knyszyńskiej.

Jarosław Krawczyk, rzecznik RDLP w Białymstoku, oraz Zbigniew Płoński, leśniczy Leśnictwa Przewalanka w Nadleśnictwie Knyszyn opowiedzieli nam ciekawe historie związane z lasem, m.in. o zwyczajach leśnych zwierząt, oraz jak leśnicy zabezpieczają las przed zwierzyną.

ZOBACZCIE FILM👇

Wybierając się do lasu najważniejsze jest obuwie, nakrycie głowy, i ubranie w zależności od pory roku –  mówi Zbigniew Płoński. – Kalesony rzadko kiedy są potrzebne, jeżeli człowiek się rusza oczywiście – żartuje leśniczy Leśnictwa Przewalanka.

Przydałby się jeszcze jakiś ochraniacz od wody, płaszcz przeciwdeszczowy czy peleryna. Dobrze jest też mieć mapę przy sobie – dodaje Jarosław Krawczyk.

Leśnicy radzą też by przed wyprawą do lasu naładować telefon. GPS może przydać się podczas spaceru nieoznakowanymi ścieżkami. Warto zabrać ze sobą również jakiś prowiant i coś do picia.

Zapraszamy wszystkich państwa do lasu, bo las jest takim miejscem gdzie możemy odpocząć – podkreśla Jarosław Krawczyk.

Możemy podpatrywać przyrodę, korzystać z darów lasu, jeśli akurat jest na to sezon. Zbierać grzyby, jagody – dodaje Zbigniew Płoński.

Las na pewo jest edukacyjny. Możemy się czegoś dowiedzieć (…) A ja jeszcze dodam, że las jest lepszy od czekolady – mówi rzecznik RDLP w Białymstoku.

I zdrowszy – podkreśla leśniczy z Nadleśnictwa Knyszyn.

Array

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy