Już w tę niedzielę rusza nowy sezon programu Rolnicy.Podlasie!

Podlaskich Rolników pokochała cała Polska. Emilka z Laszek, Gienek i Andrzej z Plutycz, Tomek i Monika z Pokaniewa, Michał i Natalia z Haciek. To ich losy jesienią śledził cały kraj. Mamy dobrą wiadomość! Rolnicy z Podlasia wracają na antenę Fokus TV! Premierowy odcinek drugiej serii już w najbliższą niedzielę 19 kwietnia o 20.00. Poza bohaterami, których poznaliśmy w pierwszym sezonie do obsady programu dołączą też nowi bohaterowie!

Dzisiaj Rolnik musi być nie tylko hodowcą, ale też mechanikiem, ekonomem, księgowym, biologiem i w pewnym zakresie weterynarzem. Uprawa roślin wymaga nie tylko wiedzy na temat wzrostu roślin i różnorodności odmian, ale również ogromnego nakładu pracy, którą trzeba wykonać w ściśle określonym czasie. Tłem opowieści Rolników jest wielobarwne Podlasie, region krzyżujących się kultur, mieszania się prawosławia i katolicyzmu, ale przede wszystkim kraina wspaniałych ludzi, kochających ziemię, kultywujących spuściznę po rodzicach, a nawet dziadkach.

Kilku bohaterów odwiedziliśmy z naszą kamerą! 

Drugi sezon serialu Rolnicy. Podlasie toczy się wiosną. W większości gospodarstw tematem numer jeden są narodziny – cielą się krowy, kocą kozy, źrebią klacze. Dla Emilii i Adriana oznacza to wiele nieprzespanych nocy. Narodziny 50 małych kózek to nie tylko ciężka praca, ale mnóstwo radości. Nieporadne ale śliczne maleństwa skaczące po swoich mamach i po sobie nawzajem to niezwykłe widowisko, które można obserwować tylko raz w roku.

Zobaczcie film: Emilia z Laszek i zwierzęta-film

„W nowym sezonie zobaczymy jak gospodarstwa przygotowują się na trudną sytuację na świecie – łącznie z możliwym brakiem dostaw prądu. Zobaczymy też postęp i mechanizację zarówno u Gienia jak i u Tomka z Pokaniewa. Różne oblicze rolnictwa zobaczymy w ich mocnych i słabych stronach.
Poznamy też lepiej bohaterów, których już znamy, porozmawiamy z nimi bardziej prywatnie, dowiemy się jak pracują razem, jak wspólnie udaje im się prowadzić dom” – zapowiadają twórcy Rolników.

Zobaczcie film: Gienek i Andrzej z Plutycz i ich słynne niebieskie krowy-film

Nowi bohaterowie!

Do znanych bohaterów dołączą też nowi: Jurek i Wiesia, hodowcy koni z Ciełuszek. Materiał o pasji pana Jerzego nasi widzowie mogli oglądać latem ubiegłego roku.

Zobaczcie film: Piękne konie i ich hodowca z Ciełuszek

Agnieszka i Jarek z Bronowa pod Wizną – para, która nie tylko kocha konie, ale też z pasją je ujeżdża. Ciekawym nowym bohaterem będzie też Bogdan, który ma ponad 100 krów mięsnych a w pracy na gospodarstwie pomaga mu 5 dzieci.

Emilia wybrała wieś! Dziś obchodzimy Dzień Kobiet Wiejskich.

“Kozogedon” na Ranczu Laszki. Są nawet kozie czworaczki!

Pyrka, Fistaszek, Kuba i Gulasz – szczęśliwi mieszkańcy „Rancza Laszki”

Rolnik z Plutycz: W mieście nie wytrzymałbym nawet godziny!

Avissa, Amazonka, Rdest – konie sokólskie z Ciełuszek

 

Red. Marta Śliwińska

Fot. Marta Śliwińska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy